Pompy ciepła

Pompa ciepła to technologia, która zaskakuje swą efektywnością przy jakże banalnie prostej zasadzie działania. Brak dostępu do gazu ziemnego, wysoka cena LPG oraz oleju opałowego jak również tempo wzrostu cen paliw stałych sprawia, że coraz częściej poszukujemy alternatywy.

Szukając tej właśnie alternatywy musimy wziąć pod uwagę rozwiązanie typu pompa ciepła, która to wykorzystuje niewyczerpalne źródła energii cieplnej pochodzącej ze środowiska – czynnik roboczy pobiera ciepło z gruntu, powietrza lub wody – przy użyciu energii elektrycznej zwiększa się jego temperaturę, a następnie oddaje to ciepło do instalacji grzewczej w naszym domu dając tym samym komfort przez okrągły rok.

Tym sposobem przy minimalnym zużyciu energii elektrycznej możemy nie tylko ogrzać swój dom, ale również dostarczyć ciepłą wodę użytkową. Najlepsze efekty i najwyższą oszczędność osiągniemy przy odpowiednim doborze instalacji wewnętrznej oraz zewnętrznej. Zarówno przewymiarowana jak i niewydolna instalacja to pieniądze wyrzucone w błoto.

Pompa ciepła to rozsądna, ale znacząca inwestycja, więc nie warto ryzykować, a zdać się na fachowców. U nas dostaniesz na piśmie
GWARANCJĘ DOBREGO WYKONANIA.