Ogrzewanie podłogowe i ścienne

Ogrzewanie płaszczyznowe to nowoczesne rozwiązanie grzewcze, dzięki któremu mamy możliwość obniżenia kosztów eksploatacyjnych. Jest to ogrzewanie niskotemperaturowe, co umożliwia pracę urządzeń grzewczych w trybie energooszczędnym.

System ogrzewania podłogowego zapewnia idealny dla człowieka rozkład temperatur – cieplej przy podłodze, nieco chłodniej na wysokości głowy. Ciepła podłoga podnosi komfort na tyle, że można obniżyć temperaturę w pomieszczeniu nawet o 2 st. C, a to oznacza oszczędność energii rzędu nawet 12 %. Atutem tego ogrzewania jest także mniejsza cyrkulacja kurzu, równomierne oddawanie ciepła przez całą powierzchnię grzewczą oraz estetyczny wygląd (brak widocznego źródła jak w przypadku np. grzejników).

Decydując się na tego typu instalację, należy pamiętać, że ma też swoje wady. Główną z nich jest duża bezwładność cieplna, co oznacza, że powierzchnia ogrzewa się stosunkowo powoli i równie powoli się chłodzi. Mając potrzebę szybkiej regulacji temperatury, nie możemy sobie na to pozwolić. Ta wada wynika z budowy- rury grzewcze ułożone są na dobrze zaizolowanym stropie i przykryte kilkucentymetrową warstwą betonu, który zanim zacznie przekazywać ciepło do pomieszczenia, sam musi się nagrzać.

Kolejnymi wadami są nieco wyższe koszty inwestycyjne, niemożliwość wykonania zmian w gotowej instalacji, po wylaniu posadzki oraz ograniczenia w wyborze materiałów wykończeniowych.

Producenci podłóg drewnianych idą naprzeciw nowym technologiom grzewczym i wielu z nich posiada w swojej ofercie produkty nadające się jako warstwa wykończeniowa do tego typu ogrzewania. Nasza firma w swojej ofercie także posiada podłogi drewniane z GWARANCJĄ na ogrzewanie podłogowe. ZAPYTAJ NASZEGO DORADCY O OFERTĘ!

Do grupy ogrzewania płaszczyznowego zaliczamy także ogrzewanie ścienne. Zasada działania jest zbliżona, powierzchnia grzewcza oddaje ciepło do pomieszczenia. Istotną różnicą jest sposób montażu (w specjalnych szynach) i ograniczenia związane z aranżacją i użytkowaniem wnętrz. W pomieszczeniach takich jak kuchnia, w których zazwyczaj ściany są niemal całkowicie zagospodarowane przez stałą zabudowę meblową, brak jest możliwości montażowych takiego źródła ciepła.