Kotły gazowe

Gaz to paliwo o najbardziej wszechstronnym zastosowaniu. Trudno sobie wyobrazić, funkcjonowanie wielu sektorów przemysłu jak również większości gospodarstw domowych bez gazu. Jakkolwiek alternatywne źródła energii na dobre zagościły w naszym życiu tak gaz jeszcze długo będzie powszechnym i racjonalnym źródłem energii bez, której tak trudno się obejść.

To błękitne paliwo kopalne w procesie spalania jest kilkukrotnie mniej szkodliwe dla środowiska niż ropa naftowa i jej pochodne lub węgiel. W związku z tym jest słuszną alternatywą w zagadnieniach ekologii w stosunku do paliw stałych takich jak węgiel czy jakże popularny ekogroszek.

Stosując gaz jako źródło zasilania do ogrzania domu możemy śmiało powiedzieć, że jest to ekologiczne rozwiązanie. Przy tym źródle możemy również rozważyć dodatkowe urządzenie wspomagające bazujące na odnawialnych źródłach energii.

Najważniejsze informacje o kotłach gazowych

Sercem każdego kotła gazowego kondensacyjnego jest wymiennik. Wymienniki różnią się między sobą budową oraz materiałem z którego są wykonane. Większość z nich jest wykonana ze stali nierdzewnej. Nie oznacza to jednak, że są one z materiału tej samej jakości. Stal nierdzewna ma swoją numerację, która w konsekwencji oznacza żywotność urządzenia. Jeden wymiennik posłuży nam dłużej, drugi nieco krócej. Nieserwisowany wymiennik traci swoją sprawność, a wraz z nią wzrasta zużycie paliwa. Każdy producent kotłów gazowych zaleca coroczny serwis, między innymi w celu sprawdzenia stanu wymiennika.
W swojej ofercie posiadamy także kotły o szczególnej budowie wymiennika, który jest „samoczyszczący”, o dużej powierzchni wymiany oraz zbudowany ze stali nierdzewnej wysokiej jakości. Nie zwalania to z serwisowania urządzenia, ale zapewnia długotrwałą, bezawaryjną pracę oraz niezmienną, wysoką sprawność w trakcie eksploatacji.

Na zdjęciu poniżej przedstawiony został przekrój przez samoczyszczący wymiennik kotła marki ATAG. Duża powierzchnia oraz nietypowa budowa, sprawia że kocioł ATAG jest wciąż numerem 1 wśród kołów kondensacyjnych.

Źródło: https://www.instalator.pl/2013/08/dzis-na-ringu-magazynu-instalatora-kotly-kondensacyjne-atag/
Przykładowa oferta: Kotłownia z kotłem gazowym kondensacyjnym z montażem już od 6 900 zł brutto